Paczka


Polityka Prywatności

30.6.2020

Wstęp

Wiemy, że Twoja prywatność jest dla Ciebie ważna. Chcemy żebyś wiedział, że Twoje poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie w używaniu naszych produktów są dla nas ważne. Wierzymy, iż najlepszą drogą ku temu jest bycie dobrze poinformowanym o tym jakie informacje zbieramy, jak to robimy i po co. Niniejsza Polityka Prywatności to właśnie tłumaczy.

Niniejsza Polityka Prywatności ma zastosowanie dla Aplikacji Mobilnej Paczka (zwanej dalej również ‘aplikacją’) oraz tej Strony Internetowej (zwanej dalej również ‘stroną internetową’).

Administrator Danych Osobowych

Administratorem danych osobowych jest Rafał Ostrowski, osoba fizyczna, zamieszkała we Wrocławiu, zwany dalej Administratorem.
W razie jakichkolwiek pytań, chęci wglądu/edycji lub usunięcia Twoich danych z bazy, proszę o Kontakt na adres rodo@c17.pl

Twoja świadomie wyrażona zgoda

Używając Aplikacji Mobilnej Paczka jak również tej Strony Internetowej, wyrażasz zgodę na warunki zawarte w naszej Polityce Prywatności. Upewnij się, że ją w całości przeczytałeś/-aś i zrozumiałeś/-aś. Nasza Polityka Prywatności będzie uaktualniana by odzwierciedlać nasze praktyki zbierania, przetwarzania, przechowywania i udostępniania informacji. W każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych z naszej bazy.

Zewnętrzne Usługi

Jako część Aplikacji Mobilnej Paczka, używamy zewnętrznych usług oraz usług analitycznych, której nazywają się: Firebase (Crashlytics i Analytics). Te usługi posiadają własne Polityki Prywatności (odnośniki do nich zamieszczone są poniżej). Dane o błędach oraz metryki które oferują są instrumentalne w procesie optymalizacji i ulepszaniu naszej Aplikacji. Możesz dowiedzieć się więcej o wszystkich usługach z jakich korzystamy tutaj:

 • Firebase Crashlytics – przechwytuje I zbiera logi zwieszeń i błędów. Pozwala nam to znaleźć błędy i obszary której wymagają ulepszeń w naszej Aplikacji. Polityka Prywatności dla Firebase Crashlytics znajduje się tutaj: https://firebase.google.com/support/privacy
 • Firebase Analytics – wykrywa i zbiera metryki użytkowania. Pozwala nam to zoptymalizować wydajność Aplikacji i dostarczyć Tobie lepszych wrażeń z korzystania z Aplikacji. Polityka Prywatności dla Firebase Analytics znajduje się tutaj: https://firebase.google.com/support/privacy
 • Apple Analytics – (chyba, że wyłączone przez Ciebie) zbiera anonimowe dane analityczne by pomóc nam lepiej zrozumieć jak nasi klienci I użytkownicy znajdują, kupują I używają naszej Aplikacji. Polityka prywatności dla Apple Analytics jest częścią Zasad Ochrony Prywatności Apple: https://www.apple.com/legal/privacy/pl/
 • Apple Push Notification – (chyba, że wyłączone przez Ciebie) pozwala na dostarczanie powiadomień na Twoje urządzenia. Polityka prywatności dla Apple Push Notification jest częścią Zasad Ochrony Prywatności Apple: https://www.apple.com/legal/privacy/pl/
 • Google AdMob – (chyba, że wykupiono Paczkę - Bez Reklam) udostępnia dopasowane reklamy kontekstowe i zbiera anonimowe informacje analityczne dla celów marketingowych oraz lepszego wykorzystania przestrzeni reklamowej w Aplikacji. Polityka prywatności dla Google AdMob znajduje się tutaj: https://support.google.com/admob/answer/6128543?hl=pl
 • iCloud – usługa firmy Apple pozwalająca na opcjonalną synchronizację danych z chmurą, przy włączonej funkcji Synchronizacja z iCloud. Ogólne warunki korzystania z iCloud znajdują się pod adresem
 • Facebook SDK – pozwala na atrybucje instalacji aplikacji dla wyświetlonych reklam w serwisach Facebook Inc. Dzięki czemu wiemy, kiedy i czy Paczka została zainstalowana po kliknięciu w daną reklamę. Polityka prywatności dla Facebook znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/about/privacy


Zewnętrzne Usługi

W połączeniu z partnerami reklamowymi Google AdMob i Facebook Audience Network w aplikacji prezentowane są reklamy. Masz wybór czy wyświetlane dla Ciebie reklamy były dopasowane do Twoich zainteresowań i preferencji czy bardziej ogólne i anonimowe. Aby wybrać czy reklamy mogą być spersonalizowane - odpowiedz na pytanie monitu wyświetlanego po jednym z pierwszych uruchomień Paczki. Swój wybór możesz zawsze zmienić w Menu wchodząc w Opcje → Personalizacja Reklam. Możesz również całkowicie wyłączyć reklamy korzystając z opcji w Menu wchodząc w Usuń Reklamy

Jakie Informacje zbieramy?

Informacje, które zbieramy przez Aplikację Mobilną Paczka to:

 • Dane błędów – dane związane z zwieszeniami (zdarzenie, w którym Aplikacja zachowuje się inaczej niż zakładano lub zamyka się niespodziewanie): obiekt błędu generowany przez system, kod błędu, opis błędu, wiadomość błędu, warunki w jakich wystąpił, dane urządzenia: wersja aplikacji, wersja systemu iOS i dodatkowe dane (nazwę doręczyciela paczki, wygenerowany link do strony WWW doręczyciela, numer paczki, który spowodował problem, nieznany status paczki otrzymany z serwerów doręczyciela) oraz powód niepowodzenia.
 • Token urządzenia - jeżeli korzystasz w Paczce z usługi powiadomień, do ich wysyłania potrzebny jest specjalny token (kod), który działa jak adres Twojego urządzenia. Przechowujemy go, by dostarczać Ci powiadomienia o nowych statusach Twoich paczek, a także do komunikacji ogłoszeń związanych z aplikacją. W każdej chwili możesz wyłączyć powiadomienia w Ustawieniach, kiedy nasz serwer zostanie o tym powiadomiony - tymczasowy token Twojego urządzenia zostanie deaktywowany i wkrótce usunięty.
 • Dane testowe - dane związane z testami, pilotażem i wdrażaniem nowych funkcjonalności/integracji - takie jak śledzone numery paczek dla nowego doręczyciela, nieprzetłumaczone lub niesklasyfikowane statusy czy też informacje o błędach występujących w procesie połączenia z serwerami nowego doręczyciela. Wszystkie zbierane dane mają na celu pomóc w procesie ulepszania integracji, eliminacji błędów i poprawiania jakości świadczonej usługi.
 • Metryki Użytkowania – liczba dodanych przez użytkownika paczek, liczba uruchomień aplikacji, liczba dni potrzbna na doręczenie paczki przez danego doręczyciela, oraz fakt czy użytkownik wykupił opcję bez reklam.

Informacje, które zbieramy przez naszą Stronę Internetową to:

 • Zgłoszenia przez formularz oraz opinie – Twoje Imię (jeżeli podane), Adres E-Mail (jeżeli podany) i Wiadomość są zapisywane za każdym razem, kiedy kontaktujesz się z nami poprzez formularz zgłaszania opinii na naszej Stronie Internetowej. Dane te mogą być przetważane i przechowywane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie, bądź też wdrożenia zaproponowanej funkcjonalności.


Inne informacje, przekazywane firmie zewnętrznej Apple w celu działania usługi Synchronizacji z iCloud:

Do czego wykorzystujemy te informacje?

Każda z informacji, które zbieramy od Ciebie może być wykorzystana do: ulepszania Aplikacji Mobilnej Paczka, naprawiania istniejących błędów, które powodują zwieszenia Aplikacji lub prowadzą do jej nieprzewidzianego zachowania, optymalizacji wydajności i stabilności Aplikacji, poprawiania funkcji monitorowania paczek, zwiększania dostępności Aplikacji w nowych regionach, reklamowania i sprzedaży Aplikacji, dodawania pożądanej funkcjonalności i ulepszania Twoich wrażeń z korzystania z Aplikacji Mobilnej Paczka.

Czy ujawniamy lub dzielimy się jakimikolwiek informacjami z zewnętrznymi podmiotami?

Nie sprzedajemy, wymieniamy czy też transferujemy praw do zewnętrznych podmiotów, dla żadnych identyfikujących Ciebie informacji. Nie zawierają się w tym zaufani partnerzy świadczący zewnętrzne usługi analityczne wspomniane powyżej, a także dane na potrzeby usługi Synchronizacji z iCloud w warunkach wymaganych do umożliwienia synchronizacji pomiędzy urządzeniami - opisanych powyżej (jeżeli taka funkcjonalność została aktywowana w aplikacji). Dzielimy się Danymi błędów oraz Metrykami Użytkowania z Google Inc. (przez usługi Firebase Crashlytics i Firebase Analytics). Dzielimy się również anonimowymi danymi analitycznymi i tokenami urządzeń z dostawcą usług firmą Apple oraz dostawcami reklam Google AdMob. Nie identyfikujące Ciebie Metryki Użytkowania mogą być zapewnione zewnętrznym podmiotom dla celów marketingowych, reklamowych i innych celów związnaych z rozwojem Aplikacji.

Jak przechowujemy Twoje informacje?

Wszystkie Twoje informacje zawarte w Aplikacji są przechowywane tylko lokalnie na Twoim urządzeniu. Nie są one ujawniane ani dzielone z zewnętrznymi podmiotami poza wyjątkami wymienionymi w zewnętrznych usługach analitycznych i usłudze Synchronizacji z iCloud. W wyjątkowych przypadkach, w których obowiązujące prawo nakazuje Administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, Administrator udostępni wyłącznie dane, do których udostępnienia jest zobowiązany. Z wyłączeniem tych sytuacji, dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności. Inne dane wyszczególnione w ramach tej polityki prywatności są przechowywane na zabezpieczonych serwerach.

Jak chronimy Twoje informacje?

Pomimo, że wszystkie dane Aplikacji, które zbieramy są anonimowe, obchodzimy się z nimi z należytą troską i uwagą. Są przetwarzane z podjęciem wszystkich rozsądnych środków bezpieczeństwa. A ich ochrona odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Dane stworzone w Mobilnej Aplikacji Paczka są chronione dzięki funkcji szyfrowania danych urządzeń iOS (pod warunkiem aktywnego kodu), więcej informacji znajduje się tutaj: https://support.apple.com/pl-pl/HT202064

Dane, które zbieramy przez formularz zgłaszania opinii na Stronie są przesyłane na serwer z użyciem typowej enkrypcji SSL. Możesz również podzielić się z nami swoją opinią poprzez wiadomość E-Mail (nasz adres E-Mail jest podany na dole).

Czy używamy ciasteczek?

‘Ciasteczka’ to informacje zapisywane przez twoja przeglądarkę internetową na Twoim komputerze, kiedy odwiedzasz stronę internetową. W chwili obecnej nie używamy ciasteczek na naszej Stronie.

Zmiany/uaktualnienia tej Polityki Prywatności

Jeżeli zajdzie potrzeba uaktualnienia lub zmiany naszej Polityki Prywatności, opublikujemy te zmiany na tej stronie oraz uaktualnimy datę modyfikacji Polityki Prywatności. Odnośnik do aktualnej Polityki Prywaności jest również dostępny w samej aplikacji jak i na stronie aplikacji w sklepie AppStore.

Ta Polityka Prywatności była ostatnio zmodyfikowana: 30 czerwca 2020 roku.

Napisz do nas

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszej Polityki Prywatności – możesz się z nami skontaktować używając formularza na naszej Stronie lub za pośrednictwem poczty E-Mail:

WWW: https://paczka.c17.pl


E-MAIL: paczka@c17.pl
Rafał Ostrowski
Warszawa, Poland

© 2017+ Rafał Ostrowski. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Sablon strony: W3Layouts
Apple, logo Apple, iPhone, iPad, i iPod touch są znakami towarowymi Apple Inc., zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki i innych krajach. App Store to znak usługowy Apple Inc.
Firebase i AdMob są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google, Inc.